Onga
Főoldal » Szenzációs győzelmet arattunk a Diósgyőr ellen

Szenzációs győzelmet arattunk a Diósgyőr ellen

2010. szeptember. 11. 20:31
Csapatunk történelmi sikert hajtott végre Miskolcon, ahol a Diósgyőr együttese ellen Jeremiás és Hajdu góljával 2-1 arányban győzött.

Esős napok után a Diósgyőri pályán is sokáig állt a víz, de szombaton délutánra a kedvező időjárásnak köszönhetően játékra alkalmas lett a talaj. Megyei rangadóhoz illően mindkét csapat keményen kezdte a mérkőzést, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, amiből Jeremiás Gergő révén a 35. percben megszereztük a vezetést. Az első félidőben már nem volt több gól így vendég vezetéssel mentek be az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben rögtön egy veszélyes Lippai támadással próbálkozott a hazai csapat, de Molnár jó helyen volt. Az 57. percben újabb találatot szereztünk, Hajdu csodálatos megmozdulásával a 2 méter magas Radost átemelve megszerezte második gólunkat. A találkozó további részében úgy tűnt sima bőcsi győzelem születik, azonban egy Menougong megindulásnál Ur szerelt szabálytalanul utolsó emberként, amiért a kiállítás sorsára jutott. Az utolsó 20 percben izgalmassá vált a mérkőzés. A 73. percben Budovinszky szerzett hasonló megpattanó labdából gólt, mint Jeremiás, amivel szépített a DVTK. Az utolsó 15-20 percben hiába támadott a hazai gárda, nem sikerült az egyenlítés, így az első DVTK - Bőcs KSC bajnoki mérkőzésen sárga-zöld győzelem született.

Edzői nyilatkozatok:

Benczés Miklós: - Nehéz meccsre számítottunk, az is volt. Hazai pályán nem elég 20 percet focizni, ahogy azt a végén tettük, ilyen elszántsággal kellett volna kezdeni. Gratulálok a Bőcsnek!

Zsiga Gyula: - Történelmi mérkőzésen történelmi győzelmet arattunk!