szünet

Főoldal » Múltidéző rovat: 2001/2002

Múltidéző rovat: 2001/2002

2009. február. 04. 09:12
Az egyik legemlékezetesebb 2001/2002-es szezonra Borsod megye legtöbb sportkedvelője emlékszik. A Bőcs KSC a sikeres másodosztályú bennmaradás után kisegítette a Diósgyőrt, így a piros-fehérek az NB1/B -ben míg csapatunk a harmadosztályban az NBII.-ben szerepelt.

Kisegítettük a Diósgyőrt

Bőcs - Gyula2001-ben a Diósgyőr a csőd szélére került és két osztályt lépett vissza. A Bőcs KSC vezetősége úgy döntött, hogy a Borsod Volánnal karöltve, szeretnének segíteni a miskolci csapaton, ezért telephelycsere után a DVTK az NB1/B-be, mi pedig a harmadosztályba neveztünk. A cserének következtében a bőcsi szakvezetés 8-10 játékossal Diósgyőrbe költözött, míg a Borsod Volántól szintén ennyi játékos érkezett Kulcsár Sándorral, aki játékosedzőként tevékenykedett ezután Bőcsön. A bajnokság 13 csapat részvételével zajlott, csapatunk 24 mérkőzést játszott. A találkozókon a legeredményesebb Kulcsár Sándor játékosedző volt, aki 12 találatot ért el. A második legeredményesebb játékos Simkó István volt 7 góllal, őt követte Mogyoródi Gábor 6 góllal. A csapat végülis 10 győzelem, 9 döntetlen és 5 vereséggel 39 pontot gyűjtött, ami az ötödik helyre volt elegendő. Tekintse meg a 2001/2002-as bajnokság aloldalát, ahol megnézheti a tabellát, elolvashatja a tudósításokat, a statisztikát és a játékoskeretet: 2001/2002 NBII. Keleti csoport

Magyar Kupában kiejtettük a Vasast

Bőcs - VasasA 2001/2002-es Magyar Kupa kiírásban csapatunk magabiztosan túljutott a megyei fordulókon. Három mérkőzésen 26 gólt lőttünk és mindössze 1 gólt kaptunk. Az országos főtáblán Karancslapüjtő otthonában sem maradt el a gólparádé, 7-0 arányban nyertünk és jutottunk tovább a 2. fordulóba. A sorsoláson a Vasas NB1-es csapatát kaptuk ellenfelül. Talán a Bőcs KSC történetének legemlékezetesebb mérkőzését vívtuk a Vasas ellen. A rendes játékidőben 1-1 volt az állás, ami a hosszabbításban sem változott, így következtek a büntetőrúgások. 800 néző izgult a 11-es rúgások közben, és mindenki emlékszik Kulcsár Sándor "Panyenkás" lövésére, aminek szépségén Julius Nota is meglepődött. A végén Nagy Gábor találatával a Bőcs jutott tovább. A következő fordulóban sajnos a csoporttárs és később bajnok Demecser együttesét kaptuk, ahol 1-0 arányban szenvedtünk vereséget, ezzel elbúcsúzva a kupától. Tekintse meg Magyar Kupa aloldalunkat: Magyar Kupa 2001/2002

Képgaléria

A Borsod Onlinenak köszönhetően több bajnoki mérkőzésről illetve a Vasas elleni kupatalálkozóról is készültek fotók, amiket megtekinthetnek látogatóink a galéria archívumában vagy a következő linken: